Dış Cephe Mantolama
Dış Cephe Mantolama

Dış Cephe Mantolama

 

Fethiye Dış Cephe Mantolama

 

Mantolama, bina dış yüzeyine kompozit yalıtım malzemelerinin kaplanması tekniğiyle yapılan bir ısı yalıtımı uygulamasıdır. ... Ülkemizde enerji verimliliği kanununun yürürlüğe girmesinden sonra en çok tercih edilen dış cephe ısı yalıtımı uygulamasıdır.

 

 

            DÜZ LEVHA İLE MANTOLAMA


 Karar verdiğiniz mantolama levhası ( eps, xps veya taşyünü) ile yapılan ve       cephede herhangi bir fuga ya da desenin olmadığı mantolama modelidir. Yüzeyde herhangi bir desen bulunmaz. En son kaplama olarak dış cephe boyası ya da dekoratif sıva seçilir.

 

 

 

 

 

 

                  FUGALI MANTOLAMA


Dış cephe mantolama için seçilen eps, xps ya da taşyünü levhaların belli aralıklar ile fuga vasıtasıyla bölünmesiyle elde edilir. Bu modelde dış cephe de fugalar yardımıyla çeşitli tasarımlar elde edilebilir. Özellikle son yıllarda fugalı mantolama çokça tercih edilmektedir. Dış cephe mantolamaya başlanmadan önce cephe tasarımı yapılmalıdır.

 

 

 

 

 

AHŞAP GÖRÜNÜMLÜ MANTOLAMA


Eps levhaların fabrika ortamında yüzeylerine ahşap desenin verilmesiyle elde edilen ısı yalıtım plakaları ile yapılan mantolama modelidir. Uygulanan bu levhaların ahşap renginde boyanması ile yüzeyde ahşap desen ve renk elde edilir. Bu sayede hem ısı yalıtımı sağlanmış olur hem de dış cephe de ahşap görünüm kazandırılır.

 

 

 

 

 

 

YALI BASKI MANTOLAMA


Ahşap yalı baskı modelinde eps levhaların çeşitli ebatlarda fabrikada hazırlanması ile elde edilir. Bu modelde fugalı mantolamadan farklı olarak yüzey dışa doğrudur. Bu sayede yüzey birbiri üzerine binmiş gibi bir görüntü verir.

 

 

 

 

 

 

fethiye mantolama firmaları,fethiye mantolama ustası,fethiye dış cephe mantolama ,fethiye dış cephe mantolama fiyatları,fethiye dış cephe mantolama ustası,fethiye dış cephe mantolama modelleri,fethiye dış cephe mantolama çeşitleri,fethiye dış cephemantolama malzemeleri,

 

 

 


Fethiye  Dış Cephe Kaplama 

 

Vinil Siding Nedir:Co-Extrüzyon teknolojisi ile üretilen, çift katmanlı yapısı sayesinde yüksek mukavemet sağlar ve hava koşullarına karşı yapıları koruyarak güzelleştirir. Vinil siding ahşap cephe kaplama sistemlerinin en iyi alternatifidir ve gerek üretimi, gerekse montaj ve kullanımı esnasında doğaya zarar vermemesi ile çevreci özelliğini göstermektedir.

Gittikçe artan yalıtım bilinci ile taş yünü yalıtım plakaları ile sistem haline getirilerek, ısı yalıtımının yanı sıra ses ve yangın yalıtımı avantajı ile yapıların dış cephelerinde estetik yalıtım sunmaktadır.

 

fethiye dış cephe kaplama,fethiye dış cephe kaplama ustası,fethiye dış cephe kaplama firmaları,fethiye dış cephe kaplama işleri,fethiye dış cephe kaplama malzemeleri,fethiye dış cephe kaplama firması,fethiye dış cephe kaplama yapanlar,

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014